Es tanca la temporada 2022 d’orientació amb la Gala FCOC

La Federació de Curses d’Orientació de Catalunya (FCOC) va lliurar el passat dissabte, dia 17 de desembre, els premis de l’orientació catalana en el marc d’una gala a Girona i amb la presència de bona part dels guardonats i guardonades en les diferents modalitats i categories. L’acte va comptar amb la presència del president de l’UFEC, Gerard Esteva, la delegada territorial a Girona de la Secretaria General de l’Esport, Anna Julià i el president de la FCOC Josep M. Santiago.

Amb aquest acte es posava punt i final a una temporada excel·lent pels corredors i corredores catalans/es que han aconseguit molt bons resultats tant en competicions catalanes com estatals i internacionals on podem destacar el campionat del món absolut de Rogaining pel gironí Albert Herrero (en equip amb Andris Ansabergs) i pels superveterans (M55) Pep Mayolas i Sebastià Massagué o les medalles als mundials màsters O-Peu dels barcelonins Anna Amigó  (plata a l’esprint W55) i Biel Ràfols (bronze a l’esprint M35). També molt rellevants els tres podis de Mònica Aguilera als mundials de veterans de MTBO (or a l’esprint i a la mitja i plata a la llarga).

Van recollir els seus diplomes tots els corredors i corredores que van aconseguir podi a la Copa Catalana (O-Peu, MTB-O, Trail-O i Rogaining), els guanyadors de la Lliga Espanyola O-Peu i IbeRogaine i també els corredors internacionals de la categoria absoluta, junior, juvenil i cadet que aquest any han estat un total de 14 i que han participat en diferents campionats d’Europa i del Món.  

Així mateix, la Federació també va fer un reconeixement a tots els federats amb una antiguitat de més de 25 anys. Recordem que la Federació Catalana de Curses d’Orientació es va crear el 13 de juliol de 1988, promoguda per Carles Lladó que en va ser el primer president. El mateix any 1988 es van crear els primers clubs d’orientació: el COC, el Minerva (actualment de baixa), el NIE i el Montsant. Actualment hi ha 25 clubs dins la Federació i gairebé un miler de persones federades. 

En el torn de les intervencions, Gerard Esteva va fer una crida al col·lectiu de l’orientació i per tant ‘us demano un punt d’implicació en l´ús del català en l’esport com a compromís amb la llengua, per preservar-la i fer-la créixer’. Per la seva banda, Anna Julià va afirmar que ‘tots els guardonats d’avui sou exemple en el vostre entorn, en valors i també en activitat física’. Finalment el president de la FCOC va posar de relleu que ‘com a Federació tenim grans reptes per endavant com l’organització el 2023 dels Campionats d’Espanya Escolars CESA a Tarragona de la ma del Club Montsant i els mundials de veterans WMOC a Girona el 2025’

  • Copa Catalan 0-Peu

CLUBS

1r. ALIGOTS GIRONA

2n. CLUB ORIENTACIÓ CATALUNYA

3r. UNIÓ EXCURSIONISTA VIC

 

INDIVIDUALS

DONES ELIT

1a. Ona RÀFOLS PERRAMON (COC)

2a. Mar SERRALLONGA ROSELL (GO-XTREM)

3a. Marta BRUNS SANCHEZ (ALIGOTS)

D10

1a. Emma SURRELL FERRER (ALIGOTS)

2a. Bruna RUFO FRANCH (ALIGOTS)

3a. Glòria TEIXIDOR GALA (ALIGOTS)

D12

1a. Marta NOGUÉS VIVES (MONTSANT)

2a. Urgell GOMÀ ESPAÑOL (XXO)

3a. Queralt CANALS JORBA (XXO)

D14

1a. Bruna SANZ KOWALSKI (ALIGOTS)

2a. Airina SALES TURRÓ (UEVIC)

3a. Carla BORRÀS VERGE (MONTSANT)

D16

1a. Arlet SALES TURRÓ (UEVIC)

2a. Maria GUMÀ MARTÍNEZ (ALIGOTS)

3a. Mariona PADILLA FERNÁNDEZ (ALIGOTS)

D18

1a. Judit RAVELL SOLÉ (MONTSANT)

2a. Clara VIRGILI SERRALLONGA (GO-XTREM)

3a. Jordina JUAN SANCHEZ (COB)

D20

1a. Paula PADILLA FERNÁNDEZ (ALIGOTS)

2a. Laura TORRES VALLS (COC)

D21

1a. Elisenda FRANCH HERNÁNDEZ (ALIGOTS)

2a. Mireia DARNÉ SELLABONA (AE GASTANT KEKS)

3a. Mari SANCHEZ MUÑOZ (ALIGOTS)

DONES 35

1a. Anna NADEU –PEY (COC)

2a. Rose KOWALSKI (ALIGOTS)

3a. Montse GRAELL TOR (XXO)

DONES 40

1a. Anna AMIGÓ BERTRAN (COC)

2a. Montse BUSCART PIÑOT (XXO)

3 Adela ILLAMOLA COLOMER (UEVIC)

DONES 45

1a. Gemma SOLÉ BORONAT (MONTSANT)

2a. Clara PAÑELLA BARO (FARRA-O)

3a. Rosa M. SANJAUME PARÉS (ALIGOTS)

DONES 50

1a. Loli DELGADO MORANT (MONTSANT)

2a. Anna GARRIGA SALA (COB)

3a. Véronique HILLION (COC)

DONES 55

1a. Montse OLMOS CREUS (SABADELL-O)

2a. Mercè FORNIES DOMENECH (COC)

3a. Maite TORREJON LAZARO (COC)

DONES 60

1a. Begonya ALMOR ARIAS (COC)

2a. Neus PERRAMON LLADÓ (COC)

DONES 65

1a. Carme CRISTÒFOL NADAL (COC)

2a. Pilar LLADÓ BADIA (COC)

HOMES ELIT

1r. Biel RÀFOLS PERRAMON (COC)

2 Pol RÀFOLS PERRAMON  (COB)

3 Aniol BISQUERT PARÉS (UEVIC)

H10

1r. Roc BAUSÀ GINESTI (SABADELL-O)

2n. Roger PUIG FINAZZI (ALIGOTS)

3r. Jan ORDEIG BARRI (UEVIC)

H12

1r. Aleix PUIG FINAZZI (ALIGOTS)

2n. Joel RUFO FRANCH (ALIGOTS)

3r. Isaac MUJAL FAURE (SABADELL-O)

H14

1r. Carlit TÖLKKÖ VALLEDOR (BO)

2n. Bernat GOMÀ ESPAÑOL (XXO)

3r. Cesc AMAT FONT (ALIGOTS)

H16

1r. Martí VALLBONA YLLA-CATALÀ (UEVIC)

2n. Martí POU BRUNS (ALIGOTS)

3r. Ernest POU BRUNS (ALIGOTS)

H18

1r. Andreu CLOTAS BRUGAS (ALIGOTS)

2n. Cai SANTAMARIA BRUNET (COC)

3r. Albert AGUILERA CUATRECASAS (COC)

H20

1r. Jordi MORAGAS FORCADA (UEVIC)

2n. Albert SERRA CIRERA (UEVIC)

3r. Maurici RABELLA FERNÀNDEZ (COC)

H21A

1r. Guillem SERRALLONGA ROSELL (GO-XTREM)

2n. Jordi BRAÑA LÓPEZ (UPC-O)

3r. Adrian YAÑEZ VALLVERDU (UPC-O)

H35

1r. Narcís POU MARTÍ (ALIGOTS)

2n. David TARRÉS VILLEGAS (COB)

3r. Aleu AGULLÓ MUSONS (XXO)

H40

1r. Jordi SALES ROVIRA (UEVIC)

2n. Eduard GIRABENT CALVO (UEVIC)

3r. Joan R. FORNAGUERA MARIN (GO-XTREM)

H45

1r. Pablo CORBI VICEDO (CMH)

2n. Jordi ORDEIG MOLIST (UEVIC)

3r. Joan BORRÀS RIPOLLÈS (MONTSANT)

H50

1r. Pere BOSSA BUESO (COC)

2n. Pau COMERMA GÓMEZ (OROS)

3r. Àngel PI BOADA (COC)

H55

1r. Josep PALAU SANMARTÍ (COC)

2n. Jordi ARMENGOL MARTINEZ (FARRA-O)

3r. David FARELL GARRIGÓS (COC)

H60

1r. Joan SÁNCHEZ DE LAS HERAS (ALIGOTS)

2n. Xavier DE CABO I RAMON (COC)

3r. Antoni MEDINA HERRADOR (SABADELL-O)

H65

1r. Philippe PAUWELS (ALIGOTS)

2n. Josep BRUGUERA ROCA (UEVIC)


  • Copa Catalan MTB-O

CLUBS

1r. Club Orientació Catalunya

2n. Unió Excursionista Vic

3r. Aligots Girona

 

INDIVIDUALS

DONES ELIT

1a. Mònica AGUILERA VILADOMIU (COC)

2a. Alba TRABAL GARMON (AE GASTANT KEKS)

3a. Jana LÜSCHER ALEMANY (UEVIC)

D12

1a. Airina SALES TURRÓ (UEVIC)

2a. Meritxell BOIXADERA MANUBENS (COB)

3a. Laia BELLA ARCEDIANO (COB)

DONES SÈNIOR

1a. Mireia DARNE SELLABONA (AE GASTANT KEKS)

2a. Anna DIEZ CIFRÉ (ALIGOTS)

DONES VETERANES A

1a. Cristina BERTRAN PRAT (UEVIC)

2a. Adela ILLAMOLA COLOMER (UEVIC)

3a. Eva BOVÉ CHIC (INDIKETES)

DONES VETERANES B

1a. Mercè FORNIES DOMENECH (COC)

2a. Mireia MARTINEZ TOMÉ (COC)

3a. Anna AMIGÓ BERTRAN (COC)

3a. SOLÉ BORONAT, GEMMA (MONTSANT)

H12

1r. Bernat CAMPS SANCHEZ (ALIGOTS)

2n. Arnau ROCA REKOW (ALIGOTS)

3r. Nil URBANO SEUBA (COB)

H17

1r. Bernat GOMÀ ESPAÑOL (XXO)

2n. Martí VALLBONA YLLA-CATALÀ (UEVIC)

3r. Pol SUCARRATS COSTA (UPC-O)

H20

1r. Bernat SELVA TORRAS (UEVIC)

2n. Alan TEIXIDÓ SARAROLS (COC)

HOMES ELIT

1r. David TARRÉS VILLEGAS (COB)

2n. Óscar YÁNEZ ORPÍ (GO-XTREM)

3r. Josep M. FREIXAS NOGUÉ (COB)

HOMES SENIOR

1r. Jaume PALAU TORRAS (COC)

2n. Juli SERRAT GRANÉ (UEVIC)

3r. Joan PLANAGUMÀ BRUM (AE GASTANT KEKS)

HOMES VETERANS A

1r. Albert SOLÀ COLOMERA (ALIGOTS)

2n. Jordi SALES ROVIRA (UEVIC)

3r. Ramon AUBETS RAFART (COB)

HOMES VETERANS B

1r. Joan Ramon FORNAGUERA MARIN (GO-XTREM)

2n. Àngel PI BOADA (COC)

3r. Albert Daví Recasens (COC)


  • COPA CATALANA ROGAINING

DONES OPEN

1es. Raquel FONT i Marta PLANAS

2nes. Aida URGELL i Blanca FOIX

3eres. Victòria DIAZ, Isabel ESCAYOLA i Rosa DÍAZ

HOMES OPEN

1rs. Ramon AUBETS i Josep M. FREIXAS

2ns. Francesc FERRER i Josep RIERA

3r. Jordi PUIGCERCOS

MIXTES OPEN

1rs. Ignasi PEREZ i Cristina VALIENTE

2ns. Josep M. SANTIAGO i Lourdes GELADA

3rs. Maite Torrejón,  Jordi GINES i Jordi CRUELLS

DONES VETERANES

1es. Raquel FONT i Marta PLANAS

2nes. Victòria DIAZ, Isabel ESCAYOLA i Rosa DÍAZ

3es. Eva SANTACREU i Sílvia ALTARRIBA

HOMES VETERANS

1rs.  Francesc FERRER i Josep RIERA

2ns. José Manuel CANO i Miguel SANZ

3r. Edgar AGUILERA

MIXTES VETERANS

1rs. Ignasi PEREZ i Cristina VALIENTE

2ns. Josep M. SANTIAGO i Lourdes GELADA

3rs. Maite Torrejón,  Jordi GINES i Jordi CRUELLS

HOMES SUPERVETERANS

1r. Joan SANCHEZ

2n. Josep CASAS

3r. David FARELL

MIXTES SUPERVETERANS

1rs. Maite TORREJON, Jordi GINES i Jordi CRUELLS

2ns. Begonya ALMOR, Jordi DEU

3a. Maida SERRALLONGA

HOMES ULTRAVETERANS

1rs. Joan SANCHEZ , Ricard MASFERRER

  • COPA CATALANA TRAIL-O

CLUBS

1r. COC

2n. Go-Xtreme

3r. Aligots

 

OPEN ELIT

1a. Anna Amigó 

2n. Aleix Canudas 

3r. Guillem Serrallonga 


  • RECONEIXEMENT CAMPIONS LLIGA ESPANYOLA O-PEU

 

  • SUBCAMPIÓ CLUBS: CAT-O

 

  • D16E. Guinedell Faja (CAT-O)
  • D35A. Marta Bruns (CAT-O)
  • D45. Anna Amigó (CAT-O)
  • H16E. Bernat Selva (CAT-O)


  • RECONEIXEMENT CAMPIONS IBEROGAINE

 

  • DONES ABSOLUTES i DONES VETERANES. Raquel FONT i Marta PLANAS (ALIGOTS) 
  • HOMES ABSOLUTS. Ramon AUBETS, Josep M. FREIXAS i Jordi PUIGCERCOS (COB) 
  • MIXTES ABSOLUTS I MIXTES VETERANS. Cristina VALIENTE i Ignasi PEREZ (ALIGOTS)
  • HOMES VETERANS Josep RIERA (AZIMUT) 
  • HOMES SUPER VETERANS Josep CASAS (COC) 
  • MIXTES SUPER VETERANS Jordi CRUELLS, Jordi GINES, Marta TORREJON (COC) 
  • HOMES ULTRA VETERANS Joan SANCHEZ (ALIGOTS) 


  • RECONEIXEMENT INTERNACIONALS FEDO

 

  • O-PEU ELIT. Pau Llorens, Marc Serrallonga, Quim Vich, Laia Gil, Ona Ràfols, Mar Serrallonga
  • MTB-O ABSOLUTA. Mònica Aguilera
  • O-Peu Junior. Roger Virgili
  • O-Peu Juvenil. Lola Gabarró i Judit Ravell
  • OPeu Cadet. Guinedell Faja, Bernat Selva, Ernest Pou i Jan Amat


  • RECONEIXEMENT PODIS INTERNACIONALS FCOC

 

  • Albert Herrero. CAMPIÓ DEL MÓN ROGAINING HOMES ABSOLUT
  • Pep Mayolas, Sebastià Mir. CAMPIONS DEL MÓN ROGAINING HOMES +55
  • Mònica Aguilera W45. WMMTBOC (World Masters MTB-O Championships) CAMPIONA DEL MÓN EN SPRINT I MITJA I PLATA A LA LLARGA.
  • Biel Ràfols. BRONZE WMOC (World Master Orienteering Championship) SPRINT H35
  • Anna Amigó. PLATA WMOC SPRINT W55


  • RECONEIXEMENT PRESIDENTS FCOC

 

  • Carles Lladó (1988-1999)
  • Ferran Santoyo (1999-2002)
  • Carlos Casado (2002-2006)
  • Carles Loré (2006-2010)
  • Josep M. Dedeu (2010-2019)


  • RECONEIXEMENT ALS FEDERATS AMB 25 ANYS O MÉS CONSECUTIUS



  • Anna Amigó Bertran
  • Toni Camacho Parreño
  • Ignasi Esquerra Llucià
  • Joan Fernández Balsells
  • Lluís Ferrer Ferrer
  • Eduard Garcia González
  • Felip Gili Ribes
  • Teresa Gri Espinagosa
  • Véronique Hillon
  • Carles Lladó Badia
  • Xus Loro Carceller
  • Mercè Miquel Díaz
  • Biel Ràfols Perramon
  • Cristina Rotxés Ambròs
  • Miquel Soro Martí
  • Assumpció Termens Perarnau
Dissabte febrer 11
Dissabte març 4
Diumenge març 5
Dissabte març 11
Dissabte març 18
Dissabte abril 22
Diumenge maig 7
Dissabte maig 20
Diumenge maig 21
Diumenge juny 4
Dissabte setembre 9
Dissabte setembre 16
No event found!
Load More